NazwaAcer Arena Sydney Australia
TourSomewhere Back In Time World Tour 2008
MiejsceAcer Arena, Sydney, Australia
Data2008-02-10
TypAudio
Ocena5
RodzajAudience Recording
Opis1. Transylvania (Video Intro) 1:16
2. Intro: Churchill's Speech 0:37
3. Aces High 4:49
4. 2 Minutes to Midnight 6:36
5. Revelations 6:28
6. The Trooper 5:39
7. Wasted Years 5:03
8. The Number Of The Beast 5:14
9. Can I Play With Madness 4:49
10. Rime Of The Ancient Mariner 13:49
11. Powerslave 7:29
12. Heaven Can Wait 7:34
13. Run To The Hills 4:05
14. Fear Of The Dark 7:31
15. Iron Maiden 7:18
16. Band Introduction 2:07
17. Moonchild 5:57
18. The Clairvoyant 4:37
19. Hallowed Be Thy Name 8:37

Czas trwania: 109:33min

2CD

Recorded and mastered by Navigator

SP-CMC-8 (AT 943) > SP-SPSB-10 (12V) > Edirol R-09 (16/44.1)

Wraz nadejściem XXIw doczekaliśmy się czasu kiedy to nagranie bootlegu stało się łatwiejsze od poderwania głupiej i pijanej baby na imprezie. Wystarczy kupić dobry minidysk i mikrofon, posiadać odrobinę intuicji potrzebnej do wyszukania dobrego miejsca na widowni oraz mieć ten niezbędny łut szczęścia przy przechodzeniu przez bramki. Potem pozostaje już tylko ewentualna korekta zapisu w jakimś programie, uwypuklenie pewnych częstotliwości, podbicie głośności i gra gitara…. Czasem nawet ta korekta nie jest potrzebna. Jednym słowem trzeba mieć wyjątkowego pecha aby coś nie poszło. W dzisiejszych czasach taper ma możliwość nagrywać tylko bootlegi w najgorszym razie zaledwie dobre a w najlepszym wybitne. Spieprzyć raczej już nic się nie da....No chyba, że nagrywa jakimś zafajdanym dyktafonem z komórki czy przenośnego odtwarzacza mp3 albo nie włączy rejestratora. :)))
Słuchając kolejnego nagrania autorstwa Dejana(Navigatora) z Australii, który dokonał już wielu ciekawych rejestracji chylę przed nim czoła za wyjątkowe poświęcenie podczas kompletnego dokumentowania CAŁEJ trasy Maiden po Australii na tegorocznym Somewhere Back In Time Tour. Dzięki niemu posiadamy kilka fantastycznych zapisów i mamy możliwość wprowadzać się w klimat czekającej nas przygody na długo przed przyjazdem Maiden do Warszawy i Pragi w sierpniu. Zapis z Sydney z dnia 2008-02-10 jest najbardziej udanym zapisem Navigatora. Mamy tu bardzo fajny miks instrumentów, głęboko brzmiącą perkusję i bas, potężne gitary i donośnie brzmiący śpiew Dickinsona oraz fantastycznie reagującą publiczność doskonale jednak wypreparowaną, niezbyt natrętnie brzmiącą, nie przeszkadzającą mocno w odbiorze. Zastanawia mnie jak on to zrobił?? Jako niedoświadczony taper podczas nagrywania Maiden w Ostravie w 2007r. wpiąłem się z mikrofonem w wejście mikrofonowe nie wiedząc wtedy jeszcze, że nagranie przez wejście liniowe będzie mieć o wiele lepszą dynamikę i nie zostanie przesterowane przez rozszalałą słowiańską publiczność. Nauczony doświadczeniem oba zapisy Dream Theater z Polski z 2007 roku nagrywałem przez wejście liniowe. Mimo to nie udało mi się wyeliminować nadmiaru odgłosów publiki z najbliższej odległości. Zastanawia mnie jak on to zrobił? Jakiś wysoki statyw, miniekran dookoła mikrofonu, jakieś szczególne miejsce?? Pewnie nigdy się nie dowiem. Jedynym mankamentem tego nagrania jest to, że jest odrobinę za ciche. To maleńki mankament zważywszy na to, iż wystarczy przekręcić potencjometr volume w prawo i mamy dźwięku ile dusza zapragnie.
Sumując. Jest to super nagranie i super forma super kapeli. O ile na AMOLAD Tour trafiały się zespołowi bardzo kiepskie show, to początek Somewhere Back In Time jest wyjątkowo mocnym uderzeniem. Mam nadzieję, że Maideni dotrwają w tak wysokiej formie do połowy sierpnia.