Powstaje film dokumentalny o Iron Maiden!

Brytyjska legenda heavy metalu, Iron Maiden, we współpracy z Banger Productions, EMI Records, Universal (USA) i Arts Alliance Media ogłosiła, że zamierza wydać pełnometrażowy film dokumentalny. Ma być on dostępny w kinach od 21 kwietnia 2009 roku.

Jak nam wiadomo z pamiętników Roda, Iron Maiden już od jakiegoś czasu pracowali nad wydaniem filmu dokumentalnego, który będzie nosić tytuł "Iron Maiden: Flight 666". Podczas pierwszej części trasy wspominkowej Somewhere Back In Time World Tour, która miała miejsce w lutym i marcu 2008 roku muzykom Maiden towarzyszyła ekipa filmowa wytrwale dokumentując ich codzienność na trasie.

Zaplanowanie tak olbrzymiej trasy było bardzo złożonym i trudnym przedsięwzięciem. Zespół podróżował specjalnie przemalowanym Boeingiem 757 razem ze swoją ekipą techniczną, tonami sprzętu i elementami scenografii grając 23 wyprzedane koncerty stadionowe w 13 krajach w 45 dni, przemierzając 70 tysięcy kilometrów i występując dla prawie pół milionowej widowni.

Zespołowi towarzyszyła ekipa Banger Productions z Toronto w Kanadzie, która otrzymała bardzo dobre recenzje za poprzedni film "Metal, A Headebangers Journey" oraz obecny "Global Metal". Scot McFadyen, Sam Dunn oraz ich ekipa starali się jak najwierniej ukazać to co dzieje się za kulisami wielkiej machiny jaką jest Iron Maiden.

Film został nakręcony w formacie HD z dzwiękiem 5.1, za którego mix odpowiedzialny jest już nam znany z poprzednich płyt Iron Maiden - Kevin "Caveman" Shirley.

Jak podaje oficjalna "Flight 666" będzie można oglądać w wybranych kinach na całym świecie. Czy produkcja dotrze także do Polski? Na to musimy jeszcze poczekać. Panowie z Iron Maiden obiecali podawać nam coraz to nowsze informacje na oficjalnej stronie internetowej. Pozostaje nam tylko klikać na www.ironmaiden.com i czekać. Póki co możemy delektować się krótkim zwiastunem. Oto on - http://pl.youtube.com/watch?v=r113duF0SXE .

Data dodania: 2009-02-03

Autor: Clansman