Mike Portnoy z Dream Theater o wspólnej trasie z Iron Maiden !!

Dzięki uprzejmości bambam, jednego z forumowiczów Polskiego Fan Clubu Dream Theater MetropolisPL - www.dream-theater.pl , możecie przeczytać tłumaczenie wywiadu z perkusistą Mike Portnoyem, który opowiada o swoich odczuciach ze wspólnej trasy koncertowej z Iron Maiden po USA i Kanadzie.

Jak tam trasa z Iron Maiden?

MP: Dobrze. Ale jeśli mam być szczery, bycie "openerem" jest dla nas dziwną sprawą. Robiliśmy to tylko kilka razy w naszej karierze. Więc z jednej strony to świetnie być na scenie z IM, z którymi dorastaliśmy. Byli wielką częścią naszej historii, a także inspiracją. Z drugiej strony musimy się dopasować do mniejszej ilości miejsca na scenie, krótszych setlist i rzeczy, które przytrafiają się, gdy jesteś "openerem". Więc jest to nieco dziwna sprawa dla nas, ale z drugiej strony jest tego wszystkiego warta.

Jak odbierają was fani Iron Maiden? Czy was akceptują?

MP: To powód dla którego tu jesteśmy. Chodzi o to, by zdobyć nieco nowych przyjaciół z paczki fanów Iron Maiden. To główny powód, dlaczego jesteśmy na tym tourze i póki co idzie świetnie. Wśród fanów IM jest wielu takich, którzy są z nimi od lat i być może nie znają zespołu, jakim jest DT, więc ... Ułożyłem setlistę, która reprezentuje "metalową" stronę muzyki Dream Theater. Jest ona taka sama co wieczór, co jest również dla nas niezwykłe. Myślę jednak, że jest to taka setlista, którą ci fani będą w stanie "załapać", zrozumieć. Żadnych 20-minutowych utworów, więcej "metalowej" strony i "hitów" - nie, żebyśmy mieli jakieś- a po prostu takich utworów, które są nieco łatwiejsze w odbiorze.

Pierwszych kilka płyt IM było czysto metalowych, teraz jednak stali się oni bardziej progresywni.

MP: Tak, jeśli spojrzysz na tracklistę ich nadchodzącego albumu zobaczysz na niej utwory 11-minutowe, 9-minutowe ... więc tak, zdecydowanie stali się nieco bardziej "progresywni". Jednak zawsze byli, np. na "Poweslave" masz "Rime of the Ancient Mariner". Zawsze zajmowali się progresywną stroną metalu, więc dlatego mieli na nas tak duży wpływ w czasach naszej młodości.

Reszta wywiadu na forum fanclubowym.

Data dodania: 2010-07-07

Autor: Garfield